Naše koření

Naše koření

DAVÍDEK, kuchař a milovník dobrého jídla

Proč vařit s Vaším kořením?

Kdo jednou ochutná pokrmy s mým kořením, tak sám pochopí, že chuť jídel je silnější, intenzivnější a koření stačí používat méně. Mé koření je určeno všem, kteří chtějí vařit zdravě, chutně a hlavně z čerstvého, voňavého koření. Je vhodné pro děti i seniory, dietáře i nedietáře, alergiky, astmatiky, diabetiky a celiatiky. Doporučuji vyzkoušet všem masoužroutům, vegetariánům, veganům a milovníkum tradiční a mezinárodni kuchyně.

V čem je Vaše koření JINÉ?

Co k tomu říct... Když do slivovice nalijete vodu, bude levnější, bude jí víc, ale nebude stát za NIC. A stejné to je i s kořením. Sáček soli, špetka bylin, zvýrazní se glutamátem, dá se do regálu do výšky očí a k tomu se přidá celoročně zvýhodněná cena. TAKOVÝ JE  BOHUŽEL U NÁS UŽ DESÍTKY LET TRH S KOŘENÍM.

Je Vaše koření v něčem JEDINEČNÉ ?

Rozhodně ano. Naše koření je jedinečné v tom, že v ničem nenajdete ani špetku čehokoliv bílého, krystalického. Už i Vellenku jsem nahradil NESOLDÍKEM (polévková směs pouze z bylinek, zeleniny a koření). Vellenku pomalu stáhnu z trhu, protože je se solí a nikdo už ji nekupuje. V našem koření nenajdete nikdy sůl, žádný glutamát, chemické konzervanty, je bez GSM a nikdy jej nekoupíte v žádném řetězci. A V TOM JSME A VŽDY BUDEME JINÍ!

V čem jste ještě jiní?

Řekl bych, že  jsme jiní úplně ve všem. Ve výrobě, prodeji, marketingu, na sociálnich sitích, při osvetě i v přístupu k zákazníkům. V podstatě mě nezajimá konkurence. Co vyrábí, jak to dělá, jak to balí a za kolik to prodává. Ale tím, jak to děláme již 10 let, jsme se stali jedničkou na česko-slovenském trhu s kořením bez soli a glutamanu. Máme prostě svou vizi a tu dělame a jdeme si za ní.

Jak dlouho koření mícháte a jste dobrý kuchař?

Asi ano. Měl jsem několik svých restaurací, kde jsem vařil a používal své vlastní směsi. Koření si míchám už přes 10 let. Mám spoustu fantazie, nebojím se experimentovat, miluji dobré jídlo a mám dar od boha ,,v hlavě" si smíchat chutě. Když směs vymyslím, několikrát ji otestuji na pokrmu, pak ji vyzkouší moje dcera, mí známí a pokud je vše podle toho, co od směsi očekáváme, dostane se k vám do kuchyně. Takže výborných jídel umím spoustu. Vařím neustále a učím se stále i novým trendům. Zároveň učím naše zákazníky, jak s naším kořením vařit  a používat ho. A co mě baví nejvíc? Školit kuchaře v restauracích a školních jídelnách, jak dělat jídlo chutnější a zdravější. Vymýšlení nových směsí koření a vaření je pro mě prostě vášeň.

Vaše koření jsem měla možnost několikrát ochutnat. Je velice voňavé a intenzívní. Provonělo mi přes sáček celou kuchyň. Je v tom nějaký trik?

Žádný trik! Za prvé míchám koření jen tolik, kolik jsme schopni prodat. Používám jen kvalitní suroviny a koření se mele a drhne těsně před mícháním. Pak hned putuje na trhy a do prodejen, kde se velice rychle prodá. Máte ho prostě stále ČERSTVÉ. Proto Vám voní celá kuchyň i přes sáček. Ale přesto je nutné si koření přesypat do kořenek. Koření si rádo "natahuje" vlhkost. Proto sáček s naším logem používejte pouze jako transportní. Už skoro 10 let děláme koření "BEZOBALOVĚ".

Je na Vás vidět nadšení a radost ze své práce, která Vás asi dost naplňuje, že? Co Vám dělá největší radost a co považujete jako svůj největší úspěch?

ANO, naplňuje! Co mi dělá největší radost? Jednou na trhu jsem prohlásil větu ,,Davídka jednou ochutnáte a jiného už nechcete!" A to se opravdu děje. Máme možná už deseti tisíce spokojených zákazníků, kteří se nám opravdu vrací a jiné koření si už prostě jinde než u nás nekoupí. Taková závislost. Také mám radost z obrovského zájmu o Davídkovo koření ze zahraničí, hlavně ze Slovenska a Maďarska. A co beru jako svůj největší úspěch? Asi to, že mám kolem sebe skvělé lidi, mé obchodníky a obchodnice, kteří milují můj produkt, milují svou práci a rádi do ní vstávají. Díky.

Co připravujete do budoucna?

Je toho spousta. Standarně připravuji 5 až 6 novinek ročně. Letos se zaměřujeme na rozšíření a hlavně zkvalitnění fungování našich značkových a patnerských prodejen v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Hodně se věnuji školení majitelů a jejich zaměstnanců v prodejnách, aby naši zákazníci věděli, co si kupují a hlavně jak s mým kořením mají vařit. Letošní rok jsme začali spuštěním našeho nového webu. Od toho se odvijí práce na sociálních sitích - Facebooku a Instagramu. Dále připravujeme rozběhnutí emailingu a telemarketingu.Toto má na starost má dcera, před kterou smekám. Neznám nikoho, kdo by svou práci dělal lépe.Připravuji program pro food blogery.Mám v hlavě,ale i takovou novou unikátní spolupráci pro naše food Davídky.To jsou naši zákazníci nebo obyčejní lidé,kteří jen rádi vaří s našim kořením a svá díla prezentují na sociálních sítich.Hlavně v dnešní době to muže být pro mnohé zajímavým doplňkem příjmu. V neposlední řadě pracuji na spuštění webinářů, kde budeme všeci společně vařit.Sama vidíte, že jsme jiní a vždy budeme. Musíme se stále posouvat dál a určovat trendy jiným. A proto nás to všechny tak baví.